Kontakt

PRŮMSTAV, a. s.
Vyskočilova 1566
140 00 Praha 4 

Recepce: +420 244 096 111
email: info(at)prumstav.cz

IČ: 251 05 825
DIČ: CZ 251 05 825

mapa

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 4538.

 

odkaz na Facebook

odkaz na LinkedIn

Úvod / Aktuality / DALŠÍ BYTY PRO DEVELOPERA YIT V MODŘANECH, PRAHA - MODŘANY

30. 6. 2016: Na jaře 2016 byla dokončena a zkolaudována druhá etapa bytového projektu KOTI Hyacint. Věděli jste, že KOTI znamená finsky „domov“? Výstavba desítek nových domovů pro budoucí obyvatele byla zahájena v září 2014, kdy plynule navázala na právě dokončenou první etapu.

V rámci druhé etapy byly vybudovány tři samostatné bytové domy A, B a C. Celková kapacita všech objektů je 165 bytových jednotek, 173 parkovacích stání a 8 komerčních prostor.

Všechny tři objekty jsou spojeny suterénem, kde se nachází parkovací stání, sklepy a technické místnosti. Bytový dům A má 5+1 nadzemní podlaží, kdy v 1. NP jsou umístěny komerční prostory a v ostatních podlažích bytové jednotky. Ostatní dva domy jsou připraveny pouze pro bytové jednotky - dům B má 5+1 nadzemní podlaží, dům C má 5+2 nadzemní podlaží. Samozřejmostí je bezbariérový přístup do všech objektů. V atriu mezi domy se nachází uzavřená parková úprava s osvětlenými mlatovými cestičkami.

K bytům v prvním nadzemním podlaží náleží předzahrádky s terasami orientovanými do vnitrobloku. Ve vyšších podlažích navazují na všechny byty balkony zasklené systémem skleněných výplní s protihlukovou funkcí. Byty v horních ustupujících podlažích jsou vybaveny střešními terasami, na některých jsou instalovány dřevěné pergoly.

Ve srovnání s první etapou byl zvýšen počet bytů (o 32 bytových jednotek), přičemž plocha komerčních prostor i podzemních garáží zůstala zachována. Také vnější vzhled bytových domů je v zásadě podobný, liší se jen barevností zasklených balkonových zábradlí. Ve druhé etapě bylo upuštěno od realizace pasivního domu. Zájem o pasivní bydlení, které společnost YIT nabízela v první etapě, totiž nenaplnil očekávání – příčinou byla zřejmě vyšší cena, jejíž návratnost nebyla při současných cenách energií a poměrně mírných posledních zimách zatím tak rychlá.

Ve druhé etapě byla upravena nosná konstrukce objektů, a to především proto, že se změnil počet bytů, a současně byl kladen větší důraz na akustiku. Mezi byty jsou vždy nosné železobetonové stěny, které nejsou zeslabovány žádným vedením ani zapuštěnými krabicemi zásuvek. Zasklení balkonů muselo vytvořit akustickou clonu proti hluku z dopravy v ulici Československého exilu a přilehlé zastávky MHD. Zasklení těchto balkonů bylo dodáváno z Finska, kde mají se zasklíváním lodžií a balkonů velké zkušenosti. ■

Reference

Bytové domy

více

Průmyslové stavby

více

Občanská vybavenost

více