Kontakt

PRŮMSTAV, a. s.
Vyskočilova 1566
140 00 Praha 4 

Recepce: +420 244 096 111
email: info(at)prumstav.cz

IČ: 251 05 825
DIČ: CZ 251 05 825

mapa

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 4538.

 

odkaz na Facebook

odkaz na LinkedIn

Úvod / Aktuality / GIRLS DAY 2015

24. 4. 2015: Každý čtvrtý čtvrtek ve čtvrtém měsíci probíhá po celém světě Girls Day, akce, která se snaží nalákat dívky do technických oborů. V ČR začala ji před dvěma lety organizovat Gender Studies a letos 23. dubna realizovala už třetí ročník. >>

S každým rokem stoupá počet zapojených firem i dívek, takže se ukazuje, že firmy mají skutečně zájem o zvýšení počtu žen na technických pozicích a dívky jsou zase otevřenější o technických oborech uvažovat jako o možné cestě, kam se po škole vydat.

Celkem na 100 studentek středních škol navštívilo 7 firem a 1 univerzitu. Mohly si vybírat mezi ČVUT, firmami Avast, EMC, Google, Microsoft, T-Mobile a PRŮMSTAV v Praze nebo v Brně firmu AT&T.

Uvažování o vlastním profesním směřování je i jedním z cílů Girls Day. ČVÚT byla historicky první univerzita, která Girls Day v ČR podpořila a nabídla dívkám program, během něhož se mohly podívat na tři fakulty – Stavební, Elektrotechnickou a Fakultu informačních technologií.

Společnost PRŮMSTAV připravila program, během kterého dívky vytvořily týmy a soutěžily v postavení vlastní stavby podle zadávacích podmínek. Stavbu nakonec musely také zobchodovat a přesvědčit odbornou porotu, sestavenou ze zástupců a zástupkyň firmy, o tom, že jejich stavba je nejlepší. ■

Reference

Bytové domy

více

Průmyslové stavby

více

Občanská vybavenost

více