Kontakt

PRŮMSTAV, a. s.
Vyskočilova 1566
140 00 Praha 4 

Recepce: +420 244 096 111
email: info(at)prumstav.cz

IČ: 251 05 825
DIČ: CZ 251 05 825

mapa

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 4538.

 

odkaz na Facebook

odkaz na LinkedIn

Úvod / Aktuality / BYDLENÍ S VÝHLEDEM NA VLTAVU, PRAHA - HOLEŠOVICE

31. 10. 2016: V dubnu 2015 byla zahájena výstavba bytového komplexu Vltavská vyhlídka v pražských Holešovicích. Tato lokalita se v posledních letech stává pro městské bydlení stále více vyhledávanou z několika důvodů – díky dynamickému rozvoji nabízí kvalitní občanskou vybavenost, snadnou dopravní dostupnost do centra města a zároveň život v příjemném prostředí téměř na břehu Vltavy. Společnost PRŮMSTAV projekt realizovala pro společnost CENTRAL GROUP.

Developerský projekt s názvem Vltavská vyhlídka vyrostl za 15 měsíců na Praze 7. Nabízí bydlení v komplexu čtyř bytových domů (A, B, C a D), které jsou v nižších podlažích vzájemně propojeny do jednoho celku ve tvaru písmene L. Celý objekt a tedy všechny domy mají 1 podzemní a 7 nadzemních podlaží. Spodní tři podlaží (1 podzemní a 2 nadzemní) jsou spojena, v rozsahu 3.-5. nadzemního podlaží se jedná již o samostatné věže a poslední 6. a 7. nadzemní podlaží jsou ustupující, nejvíce na jižní a západní straně. Fasády jsou členěny prostřídáním balkónů, zimních zahrad, oken a arkýřů. Ve vnitrobloku je umístěno dětské hřiště. Domy jsou realizovány v úsporné třídě energetické náročnosti B a jsou opatřeny bezbariérovým přístupem. Komplex nabízí celkem 156 bytových jednotek v provedení 1+kk – 4+kk. Ty nejmenší od 28 m2, největší pak ve velikosti až 120 m2. Velká část bytů má nádherný výhled na Vltavu, v bytech v horních podlažích si ho budoucí nájemníci mohou vychutnat ze střešních teras. K bytům náleží samozřejmě parkovací stání, která jsou k dispozici v 1. podzemním a 1. nadzemním podlaží. Celkový počet parkovacích míst je 154.

Stavba je umístěna na rovinatém pozemku v proluce mezi ulicemi Na Maninách, V Háji a Jateční. Tato poloha určuje, že se nachází v záplavovém území, jehož ochranu zajišťuje město. Za normálních podmínek byla stavební jáma hloubena výrazně nad úrovní hladiny podzemní vody. Při povodňových stavech ale dochází k jejímu zvýšení, a tímto i zvětšení vztlakové síly působící na základovou desku – některé piloty proto byly provázány s výztuží základové desky a působí jako tahové. Nosná konstrukce objektu je železobetonová monolitická, doplněná zděnými stěnami a je založena na velkoprůměrových vrtaných pilotách. Spodní stavba je tvořena železobetonovou vanou s krystalickou přísadou, jedná se o tzv. bílou vanu. Při stavbě nosné konstrukce bylo nutné realizovat některá atypická řešení. Například v 6. nadzemním podlaží, které je první ustoupené, je výrazná změna dispozic zejména v jižní části všech budov, a proto je zde mezi výtahovou šachtou a fasádou doplněna betonová nosná mezibytová stěna tloušťky 220 mm. U objektu A je na povrchu - v úrovni 1. nadzemního podlaží – venkovní parkoviště, budova je proto „vykousnutá“ a fasádní stěna stojí na kruhových železobetonových sloupech, které se opírají do suterénní obvodové stěny. Obvodové stěny nadzemní části objektů jsou železobetonové, u posledních dvou ustupujících podlaží (6. a 7. NP) je použito zdivo s tuhou spárou u stropní konstrukce. Je použit kotvený kontaktní zateplovací systém – fasády v nižších podlažích jsou omítnuty tenkovrstvou silikonovou zrnitou omítkou, obvodové stěny v 6. a 7. nadzemním podlaží a balkóny mají horizontálně škrábanou silikonovou omítku s nátěrem Style Color. Fasády jsou provedeny ve světlých barvách – bílé, šedivé a s dřevěným motivem na balkonech a nejvyšších podlažích. ■

Reference

Bytové domy

více

Průmyslové stavby

více

Občanská vybavenost

více